
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 18.92 mm |
| Width | 12.57 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 7 V |
| Max Input Voltage | 29 V |
| Output Power | 9 W |
| Efficiency | 84 % |
| Output Current-Channel 1 | 1.5 A |
| Output Voltage-Channel 1 | -15 V to -3 V |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$15.61455
Ext.Price$15.61455
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.61455 | $15.61455 |
| 10 | $14.86071 | $148.60710 |
| 25 | $13.90255 | $347.56375 |
| 50 | $13.00617 | $650.30850 |
| 100 | $12.16767 | $1216.76700 |
